Pozor na existenční zánět!

Trpíte-li vy nebo někdo dospělý ve vašem okolí častými záněty, je možné, že pravá příčina zánětu je v rovině duševní či emoční. ( Corona vir je zánětlivé onemocnění.)

Všichni máme za sebou nepříjemné zkušenosti s druhými, které nás rozčilují více, než je zdrávo.

Určitě však chcete být zdraví, abyste si mohli užívat života, a tak je potřeba dát si na časté rozčilování pozor. Stejně tak jako na věčnou nespokojenost a posuzování druhých podle svých měřítek, což ve vás rozčilování vyvolává. Emoce doprovázející tyto vaše reakce na druhé škodí totiž především vám samým.

Pokud už vás ale někdo naštve nedostatkem slušnosti, citlivosti, morálních hodnot, prostě něčeho, co vám osobně připadá velmi důležité, je potřeba si uvědomit, že máte vždycky a za každé situace možnost volby toho, zda se rozčílíte nebo zůstanete v klidu.

Už jen tím, že si uvědomujete, že máte možnost volby, získáváte nad danou situací moc. Nezlobte se na sebe, když vás řeci jen  vaše emoce na chvíli převálcují a vy se rozčílíte, věřte však, že brzy svým vědomím volby nad nepříjemným zážitkem získáte převahu a celkově ho lépe zvládnete.

1449872720-Im-happy

Uvolněte se a podpořte vaší vnitřní sílu.

Člověk se na druhé nejčastěji zlobí, když šťouchnou do jeho vnitřních zranění. A že některá sakra bolí. Příčina vnitřního zranění už je dávno pryč, bolest však přesto zůstává. A jakmile vám cokoliv připomene vaši minulou zkušenost, dostaví se bolest.

Tato bolest je stejně nepříjemná v duchovní rovině stejně jako v té fyzické. Duševní bolest předchází tu fyzickou. Pokud si jí nezpracujete, v těle se vyvine zánět. A vy budete náchylnější a oslabenější na jakékoliv další zánětlivé onemocnění na úrovni vašeho těla.

Prášky vám pomůžou pouze v rovině fyzické a jen dočasně, abyste zánět odstranili definitivně, je potřeba ho odstranit především v rovině duševní. Uvědomit si, z čeho opravdu bolest pochází a ukončit smyčku, do které jste se nechtěně dostali.

Odpoutat se od svých negativních zkušeností vám může pomoci afirmace:

Minulost nade mnou nemá žádnou moc. Užívám si přítomnosti v radosti, pohodě a lásce.

Možná máte ve svém okolí člověka, který vám svým existenčním zánětem ztrpčuje každou chvíli život.

Stačí sebemenší příčina, aby se takový člověk ihned rozčílil a vás z jeho vnitřní bolesti obvinil. Čímž  spustí lavinu vašeho vzteku a obviňování a zatáhne i vás do negativních emocí. Nedejte se! Získejte převahu nad touto situací a dostaňte ji pod kontrolu svým vlastním klidem. Svou vnitřní silou.

Mnohdy se nechtěně dotýkáme vnitřních zranění druhých ( a druzí těch našich) ani nevíme jak. Buďme soucitní. K sobě ale i k druhým.

V takových okamžicích je nám podporou samotný život, a jeho vzácný dar, kurkuma.

kurkumaKurkuma, protizánětlivé koření, pomůže zánět vyléčit, jak v rovině duchovní, tak i fyzické. Zařaďte kurkumu pravidelně do svého jídelníčku. Pomůže vám uvědomit si vzácnost nejen tohoto daru od Života, ale také vaši vlastní vzácnost.

Přehlížíte-li ve svém životě vzácnost kurkumy, zapřemýšlejte, zda nepřehlížíte i to, jak vzácný člověk jste vy sami. Příprava pokrmu z kurkumy vás může inspirovat nejen k výbornému jídlu, ale i k tomu uvědomit si, jaká pozitiva druhým dáváte, aniž byste si jich byli vědomi.

Začnete život za jeho vzácné dary milovat a život začne milovat vás.

Neoplácejte zlost a nevědomost druhých svou vlastní zlostí a nevědomostí. Udělejte druhým raději risoto s kurkumou, a až si na něm budete společně pochutnávat, řekněte jim, jak vzácní jsou zase oni pro vás.

Lucie Snopková
Lucie inspiruje, jak vnést kouzlo do života. Jak propojovat světy, vytvářet kouzelné vztahy >> ve kterých můžeme, beze strachu a s důvěrou splynout s druhými v božské jedno >> a zároveň umět, s lehkostí a radostí, oddělit své já a užít si ho. Vrací ženy zpět do obrovské ženské energie a schopností. >> Je nadána hlubokými vhledy do lidské psychiky, díky kterým vytahuje na světlo ze tmy Nevědomí zažité stereotypy, které ženy vyčerpávají a oslabují. >> Luciin příběh si můžete přečíst tady.>>
Komentáře