Umíte vrátit druhým jejich problémy?

Žijeme v náročné době. Hlídat si svou zásobu energie by pro vás mělo být prioritou. Patříte k ženám, které si berou na svá bedra problémy druhých a pak balancují na pokraji svých sil?

Šetřete svou energií, šetřete své zdraví. Je potřeba i relaxovat…

Když budete mít dostatek energie, budete mít i dostatek síly udržet si své plné zdraví, dobrou náladu a radost ze života. A to není málo! Především pak v dnešní době.

Když si udržíte svou energii a sílu, prokazujete sobě ale i druhým mnohem větší službu, než když se rozdáte z posledních sil.

MOŽNÁ MÁTE POCIT, ŽE KDYŽ BERETE PROBLÉMY NA SEBE, DRUHÝM TÍM POMÁHÁTE. OPAK JE PRAVDOU!

I já jsem měla kdysi potřebu řešit věčné problémy svého (ex)partnera. Čím více jsem jich řešila, tím více jich přibývalo, až jsem měla pocit, že to dělá schválně. Že mi schválně nedopřává odpočinku a času, abych neměla čas a sílu řešit nás, náš vztah, který byl jedním slovem katastrofa.

Vyčerpávala jsem se tolik, že jsem neměla sílu na nic. Cítila jsem se mizerně! A tak přibývaly problémy nejen partnerské, ale i rodičovské a já měla pocit, že zas a znova, neustále, selhávám. Ztratila jsem nejen energii, radost ze života, ale i víru v sebe.

Tenkrát všechny problémy vyústily v rozchod a mně se neuvěřitelně ulevilo. Získala jsem tolik energie a síly! Energii a sílu žít svůj vlastní život. Vždycky jsem se ve vztazích ztrácela, najít cestu k sobě samé, spojit se se svojí vnitřní moudrostí a začít na sobě pracovat, mě naplnilo nejen energií ale i radostí a vírou v sebe.

Ve chvíli, kdy jsem přestala řešit problémy druhých a začala se soustředit sama na sebe, na své schopnosti, začalo jich přibývat.

Na co se soustředíte, to roste. Začněte užívat zákon přitažlivosti ve svůj prospěch nikoliv neprospěch.

Lidé, kteří neumí převzít zodpovědnost za své chování, budou mít problémy neustále. Do té doby, dokud se to nenaučí. Někteří musí padnout na samé dno, aby pochopili. Chcete padnout na dno vyčerpání s nimi?

Někdy je potřeba udělat razantní řešení, někdy stačí říct jen důrazné NE.

Abyste, v klidu a bez výčitek, zvládla vrátit druhým jejich problémy je potřeba si uvědomit, že :

  1. ŘEŠIT ZA DRUHÉ JEJICH PROBLÉMY ZNAMENÁ, BRZDIT SEBE ALE I JE NA ŽIVOTNÍ CESTĚ, PRODLUŽOVAT JEJICH ŽIVOTNÍ LEKCE.

Vím, jak je těžké udržet klid, když jsou naši milovaní v „nesnázích,“ nezačít hned přebírat situaci, nezačít se rozčilovat, když vyvíjejí citový nátlak, nezoufat si, když se zlobí, že si svou energii a čas chcete nechat i pro sebe.

Udržet klid je otázkou vnitřní síly. Trénujeme v každém okamžiku. 🙂

  • 2. OBRNIT SE PROTI NAŠTVANÝM OBVINĚNÍM: „Jsi zlá! Jsi sobecká! Nemáš mě ráda!“ KTERÁ PADAJÍ NA VAŠÍ HLAVU, KDYŽ JIM ODMÍTNETE POMOC, přestože už jste tisíckrát pomohla.

Mentální dovednosti, jak „ustát“ druhé, ale i jakoukoliv nepřízeň života, a co víc, transformovat ji v přízeň, jsem shrnula do ebooku Vědomí Bohyně uvnitř Vás.

MYŠLENÍ VÁM MŮŽE ENERGII DÁVAT NEBO BRÁT. CO SI VYBERETE?

Sama víte, že když řešíte problémy, vysává vás to.

Mnozí řeší za druhé problémy, protože rádi zaměstnávají svůj mozek. 🙂 Mozek vyžaduje neustálou aktivitu, cítí se pak skvěle! Stereotypy jsou nuda, ale vyřešit, vymyslet, vytvořit něco nového, to, co bude prospěšné, to je výzva!

Mozek je věčný řešitel! Když nemá co řešit, najde si to.

Šetřete energií a časem pro sebe. Je to třeba a opravdu to není sobecké!

ČEKÁTE ZE STRANY DRUHÝCH NA VDĚK? SAMA UŽ ASI VÍTE, ŽE SE HO MOC NEDOČKÁTE.

  • 3. VŠICHNI CHCEME BÝT PRO SVÉ MILOVANÉ DŮLEŽITÍ. Je potřeba si uvědomit, že VY JSTE DŮLEŽITÁ! A NEPOTŘEBUJETE TO NIKOMU DOKAZOVAT.

Toužíte po ocenění? A není jistější, naučit se oceňovat sama? V té chvíli totiž přijde i ocenění z venku.

Ženy se často ztotožňují, především pak se svými dětmi, byť už dospělými, a se svými partnery. Zcela automaticky za ně přebírají jejich starosti a problémy. A zadělávají si tak na další starosti a problémy. Vyskočte z toho začarovaného kruhu!

Je potřeba, čas od času, oddělit od druhých své já, nebýt stále jen my, protože teprve pak se stanete opravdovou součástí.

Díky vašemu VĚDOMÍ si svého já, si druzí nedovolí využívat vaší dobroty.

Přestaňte naplňovat rčení: Za dobrotu na žebrotu! ?

Víte, že to vy rozhodujete o tom, co je pravda a co ne? Podívejte se na to i z jiného úhlu pohledu. Stále máte pocit, že jim děláte něco dobrého, když je brzdíte na jejich životní cestě?

Ano druzí rádi druhé využívají, zkouší, co na vás můžou ještě přehodit, kam až můžou zajít, jste to ale vy, kdo jim musí říct: „A stačí!“

Není potřeba dokazovat vaše obrovské schopnosti a sílu. Použijte je raději k odvalení břemene, které na sebe sama uvalujete.

Není potřeba cítit lítost ale ani vztek nad chováním druhých, protože tím se obíráte o energii. Jednoduše se s tím smiřte. S některými věcmi je prostě potřeba se smířit. Nebojovat s nimi. Bojovat, znamená, rozčilovat se, kritizovat, litovat se, …

Naučte se odvalovat břemena druhých s klidnými slovy: „To je tvůj problém. Nezlob se, ale já ho vážně řešit nebudu!“

A to už stojí za trochu té práce na sobě, ne?

S láskou Lucie

Lucie Snopková
Lucie Berkana je milovnice života, rodiny a svého dvojplamene, se kterým vstoupila do služeb lásky. Je vášnivou manifestorkou nebe na Zemi. Otevírá lidskou mysl a srdce zázrakům. Vede ženy cestou lásky, pomáhá jim plně vstoupit do své síly a schopností>> překlenout náročné a vyčerpávající období ve vztahu, či po rozchodu. Vypráví příběh lásky, který dává naději, víru a odvahu >> jít za svým srdcem. Tvoří kouzelné partnerské rituály > se svým dvojplamenem.
Komentáře