I toto je cesta lásky, přestože máme pocit, že je konec.

První fáze partnerského čištění. Málokterý pár ji přežije. To proto, že si to bereme příliš osobně, to proto, že tomu, co se děje, nerozumíme. Pojďte lépe porozumět a složit první střípek v tomhle dokonalém, božském, partnerském čistícím procesu. 1. fáze čištění.

Tato fáze nás vede do soukromého pekla. Pekla svých emocí. Emocí, které vyvolává váš partner svými slovy, svým chováním, a které brnkají na vaše vnitřní zranění a nepodporující myšlenkové vzorce Bolí to. Trápí. Rozčiluje. Znejišťuje. A tak dáváme „rány“ zpět v podobě našich zuřivých slov a chování. A že partneři moc dobře vědí, jak na sebe!

Před sebou však neutečeme. Můžeme utéct k jinému partnerovi, ale i ten, po čase, zabrnká na vaší citlivou strunu. Stejně tak jako vy na jeho. Nechtěně. Nevědomky. A přesto to zabolí stejně.

A my pak jeden druhého obviňujeme z toho, jak nám ublížil, žehráme na nespravedlnost života, že opět musíme prožívat to samé, a myslíme si, že pro lásku nejsme stvořeny, že si lásku nezasloužíme. Blbost! Právě naopak.

Je láskyplným aktem Vědomého vesmíru, že se vám stále snaží ukazovat to, co je potřeba zpracovat, transformovat, abyste mohla udělat další krok směrem k lásce. K lásce k sobě. K lásce k partnerovi.

Jak tedy najít to, co vám brání být šťastnější, uvolněnější, milovanější? Úplně jednoduše.

Vaše témata se ukazují dnes a denně.

1. FÁZE DOKONALÉHO, BOŽSKÉHO, PARTNERSKÉHO ČIŠTĚNÍ – Objevení téma, emoce

Témata jsou však na nevědomé úrovni. Jak je objevit?

TO, CO S VÁMI NEJVÍCE ZACLOUMÁ, CO VÁS ROZZUŘÍ, UBLÍŽÍ,  JE

VAŠE TÉMA.

Z člověka během dne vylétne mnoho slov, mnohé vás nechají chladnými, přejdete je nebo je ani pořádně nezaregistrujete, nestojí vám za pozornost, ale u těch, které vaší pozornost vyvolají a obvykle vyvolají i nějakou tu emoci, tu, které se vás hluboce dotkne, otevírají vaše téma. Téma, které je potřeba zpracovat.

Čím silněji se vás tato slova nebo chování partnera dotkne, znejistí vás, rozhodí, tím silnější a důležitější k čištění je toto téma.

Tím, že si je ode dneška začnete uvědomovat, je vytáhnete na vědomou úroveň. Pokud je to zároveň vaše společné téma, o to hustější proces začíná.

Vzápětí se spustí smršť emocí, ke kterým se mnohdy přidávají ještě pocity viny a selhání, že jste se opět nechala vtáhnout, strhnout, přestože jsem jindy silná jak skála. Pocity viny a selhání dokonají naprostou zkázu, protože vás ubijí. Nedovolí vám postavit se plně do své síly a schopností a vědomě projít touto očistnou fází.

Projevení a prožití emocí je silně očistné. Pokud jím však procházíte vědomě.

Mnohdy vaše pocity viny, toto destruktivní nastavení, vyvolá nebo ho podpoří partner svým výsměchem na téma hysterie, neovládání se, nedostatku sebekontroly. Pokud se tak stane, je to pro vás výborná pomoc, která vám pomůže, (přestože to partner rozhodně neměl v úmyslu 🙂 ) začít pomalu ale jistě přebírat vědomou kontrolu nad touto smrští.

A tak přestože jediné co si v této fázi přejeme je, abychom prostřednictvím svých emocí smetly svého muže ze zemského povrchu, musíme si dát pozor, aby naše emoce nesmetly i nás. To se nestane, pokud je svou vědomou pozorností dostanete pod kontrolu. Takto prožité emoce vás tolik nevyčerpají, nevezmou vám chuť k životu, ani lásku, úctu a respekt k sobě samé, plynoucí z toho, že jste se zase neovládla.

Správné nastavení je v tuto chvíli toto:

Zuřím, protože jsi mě naštval a dávám ti tak zpětnou vazbu! Ne. Zuřím, protože tě chci zabít, jelikož se neovládám! 🙂

Svým nepodporujícím, destruktivním vzorcům viny začnete dávat sbohem, ve chvíli, kdy je objevíte, ne ve chvíli, kdy partnera zabijete.

🙂
SMĚS ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ
PRO CITOVOU ROVNOVÁHU

Pokud jste spíše klidnější povahy, nejste tak emotivní, nebude objevování vašich témat tak intenzivní, přesto však o sobě dají vědět.

U nás se o slovo hlásí velice intenzivně, snad abychom je nepřehlédli a skutečně je museli zpracovat. V zájmu zachování svého duševního zdraví. V zájmu zachování zdravého rozumu. Obojí u nás bylo ohroženo. Patříme mezi páry, které měly spoustu témat k řešení, řekla bych snad všechny, které mohou muž a žena mít. A tak jsme se na sebe navzájem zlobili, nechápali se, kritizovali, navzájem se obviňovali, trestali se, vytvořili si skutečné peklo na zemi.

Tolik emocí, bolesti, zneklidňujících myšlenek, nedorozumění.

Žijeme spolu a přesto každý v jiném světě. Ve svém vlastním světě. Ve své vlastní hlavě!

Člověk nemusí chodit ani na Matějskou, aby si užil horskou dráhu, centrifugu a jízdu strašidelným zámkem. To všechno se dokáže odehrát ve světě jedné lidské bytosti. Vezměte na tuto „jízdu“ i svého partnera!

Jak vypadá taková emocionální jízda? Sama ji znáte.

Partnerova slova ve mě vyvolají smršť emocí, během chvíle si projedu tobogánem všech možných emocí, a protože se svým partnerem jedeme ve všem společně, neochudím ho ani ani o tento zážitek, 🙂 a vtáhnu ho do tohoto emočního víru, ze kterého se mu zatočí hlava.

Můj drahý v tu chvíli vůbec netuší, která bije! Netuší, co svými slovy způsobil, co se ve mně odehrává, co chci, co nechci, v tu chvíli netuší ani, jak se jmenuje a kde jsme. 😁 Popravdě, já také ne. Jsme ve svém vlastním světě. Ve světě emocí, pocitů, myšlenek, vnitřních zranění, bolesti.

V tu chvíli nevnímáme nic jiného a nikoho. Divadlo. Tragikomedie.

Komedie, které se dokážete zasmát, teprve až ve chvíli, když se zklidníte a zpracujete si svůj hněv.

Za jak dlouho to je, záleží na intenzitě vnitřního zranění, kterého se dotkl a také pochopení toho, co se skutečně děje. U nás už se tak děje vcelku rychle. Nesetrváváme v emocích, které nám nedělají dobře. Na začátku tomu však tak nebylo! Mou nejčastější reakcí byl právě vztek. A dokázala jsem zuřit skutečně dlouho. Tak dlouho, dokud jsem nepadla vyčerpáním na dno svých sil.

SMYSL

tohoto emočního koncertu je zpětná vazba a nastavení hranic druhému, ale také projevení a prožití si svého já.

NESMYSL

je točit se nepochopením toho, co se odehrává v začarovaném kruhu a zbytečně se vyčerpávat.

V té nejhlubší podstatě jde o božský proces hlubokého čištění, což vám samozřejmě, v té chvíli, vůbec nedochází, protože když jste v pekle svých emocí a myšlenek, těžko se povznést a nahlédnout na to z vyššího principu.

I TOHLE JE CESTA LÁSKY,

k sobě samé i k partnerovi.

A to i přestože jste přesvědčená, že je konec, protože tohle už

  • NECHCETE zažívat,
  • NEHODLÁTE tolerovat,
  • NECHCETE TO!

A to i přestože je váš muž na tom podobně, už

  • NECHCE ČELIT těmhle živlům,
  • nechce NIC SLYŠET,
  • O NIČEM přemýšlet,
  • NAD NIČÍM se nezamýšlet.
  • NIC CÍTIT.
  • NIC nevědět.

Konec. Je to tak jednodušší. A tak u mnohých nastává konec.

Konec do té doby, než se ozve síla srdce, a alespoň jeden pochopí, sebere odvahu, načerpá sílu a uvědomí si, že právě tato slova a právě tyto emoce chtěly být viděny, vyslyšeny, respektovány a v konečné fázi přijmuty.

 PRÁVĚ V TUTO CHVÍLI KONEC NABÝVÁ ÚPLNĚ JINÉHO ROZMĚRU.

 

NEMUSÍ BÝT KONCEM DEFINITIVNÍM,

 

ALE JEN KONCEM JEDNÉ ETAPY. 

Právě jste vytáhli na povrch bolavé a tíživé. Jak s tím naložíte záleží na jen na vás. A přestože jde o spolutvorbu vás a vašeho (ex)partnera, věřte, že vše začíná u vás.

Jen z vašeho vnitřního klidu může přijít řešení, můžou se otevřít nové cesty ve vašem vztahu.

Transformujte přemíru ohně ve vašem vztahu.

Uklidněte to bublání sopky uvnitř vás, ze kterého výbuch přichází v tu nejnevhodnější dobu, obvykle, když jste nejvíce vyčerpaná, unavená a deprimovaná, aby vás tenhle výbuch doslova položil na lopatky.

Najděte ohniska ve vašem vztahu, která vás pálí.

Lucie Berkana
Lucie Berkana je spirituální průvodkyně světem lásky a s vášní vede ženy k hlubšímu nalezení sama sebe, pochopení svých životních zkušeností a k rozsvícení svého vnitřního světla. Podporuje ženy ke vstupu do své vlastní síly, >>se kterou jsou schopny transformovat své vztahy, duchovně je probudit a naplnit jejich potenciál.  Žije ve dvojplamenném vztahu.
Komentáře