Nejkurióznější druh strachu. Znáte ho?

 Každý máme své strachy a každý se s nimi vyrovnáváme tak nejlépe, jak v danou chvíli umíme. Strach na sebe bere spoustu podob. Máte ve své sbírce i ten nejkurióznější?

Nejkurióznějším druhem strachu je strach sám ze sebe, ze své vlastní vnitřní síly, ze svých ohromných schopností. Řekla bych, že je to poslední, zoufalý pokus vašeho vnitřního démona, jak vás zastavit v projevování sebe sama,  v plnění si svých snů a přání.

Říkáte si:

Jak se člověk může bát sám sebe?

VE SVÉ PODSTATĚ JE KAŽDÝ VÁŠ STRACH, STRACHEM ZE SEBE SAMÝCH.

Strach se rodí ve vaší mysli, ta mysl je vaše, to znamená, že se tedy bojíte sami sebe. To je ale absurdní, že?

Kdykoliv, když se bojíte, tak vlastně nedůvěřujete sami sobě.

  • Nedůvěřujete svému vedení, tedy vyššímu já,
  • nedůvěřujete svým schopnostem, tedy své mysli,
  • nedůvěřujete své vnitřní síle.

Když na sobě člověk začne pracovat, důvěra v sebe se mu začne vracet a strachy rozplývat. A brzy začne být fascinován tím, co všechno může dokázat! Existenciální strachy se pomalu ale jistě rozplynout, protože člověk ví, že ať se stane cokoliv, tak to zvládne. A co víc, dokáže si plnit i své nejodvážnější sny.

A v tuto chvíli přichází démon s jinou destruktivní strategií. Když vás nezbrzdí „ohrožení,“ tedy vaše strachy „zvnějšku,“ začne vás strašit sebou samými. Váš démon, neboli destruktivní programy uvnitř vás, už vědí, že si jste vědomi svých sil a schopností. A tak vám vaše záměry, cíle a přání začne kazit strachem ze své osobní síly a svých schopností.

Raději se drž zpátky! Nevyčnívej! Velké vzlety, znamenají i velké pády! Nesnaž se roztáhnout křídla nebo ti je urazí! Na to nemáš! Nezasloužíš si to, protože jsi špatná, zlá, sobecká,… 

Říká strach uvnitř vás a přitvrzuje ve svých tvrzeních. A mnozí váš strach podporují, protože co kdybyste je náhodou přerostli?

A zatímco z mnohých a jejich rad nečiší dobrý záměr, váš strach je přeci jen váš a myslí to s vámi dobře.

A tak přestože vám „brání“ dokázat opravdu vše, co si přejete, není to proto, že byste byli neschopní nebo byste si to nezasloužili, ale proto, že vás chrání. Tak jako vám láskyplný rodič nastavuje bezpečné hranice toho, kam až můžete zajít, aniž byste si ublížili. A tyto hranice postupně zvětšuje, tak jak se zvětšují vaše schopnosti.

 

VÁŠ DÉMON JE ZÁROVEŇ I VÁŠ OCHRÁNCE.

 

Záleží z jakého úhlu se na to podíváte. Je dobré vždy vidět oba úhly.

Byť je lidská mysl v určitém směru geniální, má určitou omezenost právě díky svému úhlu pohledu. Nedokážeme dohlédnout dál, než za své dosavadní zkušenosti a zážitky, nedokážeme odhadnout, zda nám to, co si teď přejeme, nepřinese v budoucnu spíše více strastí než radostí.

Měl by si člověk tedy přestat přát, nevyužívat plně svůj potenciál, když nemůže vědět, zda mu to skutečně může přinést štěstí?

Nejsem toho názoru.

Vaše přání a tužby jsou projevem vaší jedinečnosti, manifestace vašeho já tady na Zemi. Bát se ( strach na sebe bere rád různé podoby) plnit si své sny je mrhání časem, který vám tu byl dán.

Mám tu zkušenost, že

když si přejete z hloubi své duše, štěstí vám to přinese.

Pokud se vaše přání týkají podpory vaší existence, abyste mohli být větším přínosem, pak je toto přání v souladu nejen s vaší nejhlubší podstatou, ale i s vesmírnou podstatou.

Kdysi jsem si přála velký dům s nádhernou zahradou. Mé přání vycházelo z hloubi mého srdce a záměru vytvořit láskyplný a podporující prostor pro celou mou rodinu a mít ty nejlepší možné podmínky pro život, abych mohla vydávat ze sebe to nejlepší. Mé přání nevedla touha mého ega mít velký a nádherný dům proto, abych se s ním mohla vytahovat před druhými, ale přání pramenilo v mém srdci.

Plnění si svých snů, jde ruku v ruce s tím, jak likvidujete své strachy.  

Sama jsem zažila spoustu strachů, ať už jako matka, dcera, žena, ale ten nejabsurdnější strach mě jednou překvapil v koupelně, ve sprše. Pamatuju si to dodnes, pocítila jsem ho tenkrát přímo hmatatelně.

Že se u mě tento strach, v mé každodenní realitě, projevuje, jsem do této doby nijak zvlášť nepociťovala. Tenkrát ve sprše jsem však pocítila obrovský, téměř opojný, příval vnitřní síly a schopností. V tu chvíli jsem věděla, že dokážu naprosto všechno, co si budu jen přát. A vzápětí mě polil obrovský strach z toho samého.

Co to hergot je? Ptala jsem se. Nemám ráda, když mě někdo jakkoliv omezuje a nechat se omezovat svým vlastním strachem mi vždycky přišlo absurdní, natož nechat se omezovat strachem sama ze sebe.

Dostala jsem tenkrát rychlý vhled, kdy jsem v minulosti užívala svých obrovských schopností a své moci a byla jsem za to trestána. Bytostně jsem ten strach pocítila. Nevím, zda jsem své síly a schopností zneužívala a byla jsem po právu potrestána nebo zda šlo o potlačení silné ženské energie v rámci strachu mužů z žen a jejich schopností. Předpokládám, že to byl ten druhý případ, protože jsem v tomto životě dost dlouho řešila právě toto téma.

Přemýšlela jsem pak pár dní nad tímto svým novým strachem, a protože vždy když zaměříte svou mysl tím správným směrem, najdete ty správné odpovědi, nacházela jsem cesty, jak si tento svůj strach vědomě zpracovat a uzavřít s ním oboustranně přijatelnou mírovou dohodu.

Boje nikdy k ničemu nevedly a nevedou. A už vůbec ne boje se svými strachy. Je potřeba jim dobře porozumět. Najít to, na co vás svou silnou emocí přišly upozornit, opečovat toto své téma a uzavřít se svým strachem mírovou dohodu.

Ženy vždy disponovali obrovskou ženskou energií a schopnostmi. Máme v sobě geneticky zakódováno, že jsme byly díky svým schopnostem po staletí zastrašovány, umlčovány a drženy v poslušnosti. Dodnes je nejedna žena držena v poslušnosti skrze své děti, své slabosti a své touhy.

Vzít si zpět svou ženskou sílu, moc a své schopnosti je vaším bytostným právem!

Neodsuzujte svůj strach, neklesejte díky němu na mysli. Nemusíte se díky němu cítit neschopně. Pronikněte do jeho podstaty a udělejte si z něho svého spojence.

Jsem toho názoru, že člověk podvědomě moc dobře ví, jak ohromnou silou disponuje. A tak jako se umíme nedocenit, umíme se i přecenit. Můžeme být svým strachům vděční, že nás občas zbrzdí, abychom měli čas se posunout v tomto životě do vyššího levelu, více pochopit, více prožít, lépe se poznat, protože i své schopnosti, tuto boží sílu uvnitř vás, můžete snadno používat ve svůj neprospěch místo prospěch a pak se díky tomu cítit neschopně. Vyskočte z toho začarovaného kruhu svým vědomým AHA.

Život na této krásné Zemi byl vytvořen k podpoře lidské rasy, tedy i vás. Váš organismus byl vytvořen k vaší plné podpoře. Váš mozek, vaše játra, každá vaše buňka byla stvořena proto, aby vás podporovala. Takže teprve, až když začnete skrze svou mysl podporovat sami sebe, až se začnete mít OPRAVDU rádi, teprve pak, je pro vás bezpečné odkrývat své obrovské schopnosti a svou moc.

Život vás drží ve strachu do té doby, než

vyléčíte všechna svá vnitřní zranění,

abyste si díky nim co nejméně ubližovali

otevřete svá srdce,

abyste mohli nacítit po čem skutečně, ze své podstaty, toužíte a mohli si to bez obav splnit.

Člověk je tvůrcem svého života, a to do slova a do písmene. Je škoda nevytvářet si život podle svých představ a nechat se spoutávat svými strachy, nezačít využívat svůj obrovský potenciál, který ve vás dřímá.

Ženo, pokud se cítíš připravena, vezmi si zpět svou sílu a moc. Tvá slova a myšlenky spustí mocný proces, který tě povede do tvé síly a schopností. Nemusíš se bát, v tvých slovech a myšlenkách je přesně tolik síly, kolik právě v tuto chvíli můžeš použít.

Lucie Snopková
Lucie inspiruje, jak vnést kouzlo do života. Jak propojovat světy, vytvářet kouzelné vztahy >> ve kterých můžeme, beze strachu a s důvěrou splynout s druhými v božské jedno >> a zároveň umět, s lehkostí a radostí, oddělit své já a užít si ho. Vrací ženy zpět do obrovské ženské energie a schopností. >> Je nadána hlubokými vhledy do lidské psychiky, díky kterým vytahuje na světlo ze tmy Nevědomí zažité stereotypy, které ženy vyčerpávají a oslabují. >> Luciin příběh si můžete přečíst tady.>>
Komentáře