Odsouváte své radosti na AŽ PAK? 3 důvody proč se radovat hned.

Jak moc se umíte radovat a jak často se radujete? Že nemáte z čeho se radovat? Mám pro vás hned tři důvody.

Důvod číslo 1.

Radostí ze života děkujete Životu za ten svůj život. Vděčnost je silná pozitivní energie, díky které si „přitahujete“ další pozitivní zážitky, za které budete moci děkovat.

Že váš život nestojí za žádný dík? Omyl! Uvědomujete si své neomezené schopnosti? Za ně bychom měli děkovat každou vteřinu svého života.

Pokud máte pocit, že nemáte za co děkovat, je to jen proto, že tomu nevěnujete pozornost, jakmile začnete, důvody porostou jak houby po dešti.

Na co se zaměřujete, to roste.

Nezaměřujte se na své problémy, zaměřujte se na radost. Je to zároveň i jediná cesta ven z věčných problémů.

Věřte mi však, že VŽDYCKY je z čeho se radovat! Je to zároveň i ten NEJSMYSLUPLNĚJI strávený čas, který na tomto světě máme vyhrazený.

Ano, i já jsem kdysi potřebovala hodně silné důvody pro to, abych se mohla začít radovat a začít děkovat životu za jeho dar.

Umění radovat se, by se mělo učit na školách, ale to by náš systém, a nejen ten školský, nesměl být založený na strachu a otroctví lidské mysli.  Není se co divit, že většina lidí pak snadno podlehne dojmu, že život je tvrdé, nehostinné místo, a pobyt na Zemi je spíše za trest. Stačí se podívat na večerní zprávy. Jeden důkaz vedle druhého.

Většina lidí začne ze zoufalství na Život nadávat. Mě to naopak vedlo k tomu, najít 10 důkazů, díky kterým se můžete každý den radovat, i když zrovna není proč se radovat.

Nadávání na život vám energii bere, radovat se z něj, vám energii dává. Co si každý den vybíráte vy?

To, jak se umíte radovat má přímou souvislost s tím, jak jste vnitřně nastavení. Tato vnitřní nastavení však lze změnit!

DŮVOD č.2

Člověk je fascinující bytost s neomezenými schopnostmi. Když si to plně uvědomíte, a ve své každodennosti to začnete pozorovat, radost se dostaví sama.

Lidé, kteří dosahují v životě trvalého úspěchu si uvědomují své tvořivé schopnosti a umí jich i prakticky užívat. Tyto schopnosti máme všichni.

Jednou z těch schopností, a troufám si tvrdit, že jednou z nejdůležitějších, je schopnost ovlivňovat svou náladu.

Hledat a vytvářet si důvody k radosti. Zdá se to být na začátku téměř nemožné, přesto to nemožné není.

Mnoho lidí ztrácí svou energii tím, že chce ovlivňovat druhé, místo aby upřeli svou sílu a umění na to správně ovlivňovat sami sebe. Raději vám však řeknou, že to nejde, a hned vymyslí tisíc důvodů i proč. Protože řeší finanční krizi, partnerskou nebo krizi středního věku. 🙂

A ještě vám sdělí, že radovat se v dnešním světě není normální.

“ Už jsi viděl(a) dnešní zprávy?“ Zeptají se.

„Sleduješ politickou situaci?“ Nevěřícně si vás prohlíží.

„Uvědomuješ si stav našeho zdravotnictví???“  Útočí dál.

Když flegmaticky pokrčíte rameny, přitvrdí:

„Už ti přišel účet za elektriku?“

A radost, aby člověk pohledal.

Matka mé kamarádky má takovu libůstku. Vždycky, když se kamarádka začne radovat, sejme jí větou, která všechnu její radost okamžitě zmrazí.:

“ Zapnula jsi pračku? Koupila mléko? Zaplatila účty?““ Přeruší její euforickou radost, jakoby se v těch radostných emocích necítila dobře.

A jak se v nich cítíte vy? Nebojíte se radovat, aby vás vzápětí něco nesejmulo?

Nebo máte pocit, že se můžete radovat teprve, až když všechno uděláte? 

Obojí je nesmysl! Odporuje to pozitivnímu záměru života, který s námi Život má.

Žijte v souladu s pozitivním záměrem.

DŮVOD č. 3

Věčný koloběh. Co ho oslavit místo na něj nadávat?

To prádlo je nekonečný a úklid věčný! Vzdycháte každou chvíli vyčerpaně nad tím věčným koloběhem? Oddalujete své radosti na čas, až budete mít hotovo? A že dřív padnete únavou?

Jednoduše se smiřte s tím, že NIKDY nebudete mít hotovo. Když se s tím smíříte, nesmírně se vám uleví.

Nepřišli jsme na tuto krásnou zem proto, abychom stihli všechno a udřeli se k smrti. Přišli jsme se sem především radovat. 

Přijměte mé pozvání do fb skupiny V RADOSTI, ve které jsem vytvořila prostor pro radost, 🙂 ve které se lidé radovat nebojí a radost si přejí.

Lucie Snopková
Lucie Berkana je průvodkyní žen na jejich cestě lásky. Vede ženy do ženské síly a schopností. >> aby ony mohly vést své milované do lásky. Ukazuje cestu, jak projít ve vztahu obdobím temna k božskému splynutí a jednotě.>> Je nadána hlubokými vhledy do lidské psychiky, díky kterým vytahuje na světlo ze tmy Nevědomí zažité stereotypy, >> které ženy vyčerpávají a oslabují. Pomáhá ženám najít rovnováhu ve svém JÁ JSEM. >> Více o Lucii Berkana >>
Komentáře